blízko pri človeku

Dobrovoľník Michael: Myslím, že by sme sa mali snažiť pomáhať tým menej šťastným


Kategorie: Humanitárna pomoc a rozvojová spolupráca, Pôstna krabička pre Afriku and Zahraničie Dátum: 21/07/2017

Už od malička sníval, že raz bude pracovať a pomáhať v nejakej exotickej krajine. Teraz sa mu sen splnil. Michaela sme poslali pomáhať do centra pre deti v meste Kibeho v Rwande.
 
Náš Michael, ktorý aktuálne posilnil rady v dobrovoľníkov, má 22 rokov. Ako sám hovorí, cestovanie a spoznávanie rozličných kultúr miluje. Aj preto sa rozhodol študovať Manažment kultúry a turizmu na univerzite v Nitre.
 
„Už počas strednej školy som vyskúšal stopovanie po Európe, vďaka ktorému som navštívil mestá ako Paríž, Madrid či Istanbul,“ hovorí Michael, ktorý v týchto chvíľach v africkej Rwande zažíva svoje prvé dni. „Afriku som si vybral preto, lebo ma oslovil projekt pre marginalizované deti, ktoré často žobrali na ulici. Vďaka tomuto projektu sa im dostáva vzdelanie. V detskom centre sa učia čítať, písať a počítať, aby sa následne mohli rozvíjať na základnej a dúfajme, že neskôr aj na strednej škole.“


 
Ako Michael sám vraví, úprimne nevie, čo má od Afriky očakávať. „O všetkom dianí v Kigali mi rozprávali bývalé dobrovoľníčky, koordinátori, a dokonca nový generálny sekretár Charity. Sám som zvedavý, ako to tam všetko funguje. Teším sa na spoznávanie novej kultúry - na tom kontinente som nikdy nebol, hoci z africkej Angoly pochádza môj otec.“
 
Michael bude ako dobrovoľník pôsobiť v detskom centre do januára 2018. „Myslím, že by sme sa mali snažiť pomáhať tým menej šťastným a svojou činnosťou sa pokúsiť dať im šancu na lepší život,“ dodáva.
 
Ďakujeme ti Michael a držíme palce!
 
 
Projekt Kultúrneho centra sv. Vincenta z Palloti v Rwande financujeme len vďaka štedrosti slovenských darcov. Pomôžte nám priniesť deťom v Kibeho vzdelanie a lepší život. Viac informácii na: bit.ly/2svdVSz. Ďakujeme!

 

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku?Kategorie

 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...