blízko pri človeku

Listy pre našich adoptívnych rodičov


Kategorie: Adopcia na diaľku and Slovensko Dátum: 29/06/2017

 

Slovenská katolícka charita (SKCH) už viac ako 20 rokov realizuje projekt Adopcia na diaľku®, ktorý vďaka podpore slovenských adoptívnych rodičov pomáha deťom aktuálne v siedmych krajinách sveta. Záver školského roka a letné mesiace sú v kancelárii tohto projektu vždy zaujímavé. 

Je to obdobie, keď všetkým adoptívnym rodičom rozposielame materiály z jednotlivých krajín. Z niektorých krajín sú to individuálne materiály, napríklad z Ukrajiny a Haiti, a zasa z Ugandy je to súhrnná naratívna správa. Správy a materiály priebežne pripravujú naši koordinátori spolu so svojimi spolupracovníkmi, ktorí pôsobia priamo v teréne v danej oblasti a poznajú životné pomery a sociálnu situáciu miestnych detí. Napriek tomu, že letné mesiace sú jedným z najvyťaženejších období v roku, kolegovia na projekte sa tešia, že pripravovaná korešpondencia prinesie kúsok radosti slovenským adoptívnym rodičom. Vidieť fotografie detí, či kresby, ktoré pre nich deti zapojené v projekte pripravili, je vždy veľkou motiváciou aj pre nás. 

Uvedomujeme si tak nanovo, aký je dosah našej práce a námah, ktoré spoločne do tohto diela lásky a pomoci blížnym vkladáme. Takáto spätná väzba nám opätovne pripomína, že každá naša pracovná činnosť je malým kúskom mozaiky v pomoci núdznym deťom. Ďakujeme, že mnohí z vás sú jej súčasťou.

Viac informácií o projekte sa dozviete tu

 

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku?Kategorie

 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...