blízko pri človeku

SKCH: Charitné zariadenia bude možné navštíviť počas dní otvorených dverí


Kategorie: Hospice, Slovensko and Sociálne Dátum: 10/10/2014

BRATISLAVA. 10. októbra 2014 – Slovenská katolícka charita (SKCH) pomôže v rámci diecéznych a arcidiecéznych charít tisíckam ľudí ročne. V rôznych zariadeniach po Slovensku je možné nájsť pomoc pre opustených, chorých a umierajúcich, starších, ale aj deti a iné skupiny núdznych. Aby tieto zariadenia priblížili svoju činnosť, Charita organizuje dni otvorených dverí, počas ktorých budú priestory prístupné pre širokú verejnosť.

Táto aktivita je organizovaná pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe, ktorý si pripomíname 17. októbra na podnet iniciatívy pátra Josepha Wresinského. OSN ho oficiálne uznala v roku 1992 a jeho cieľom je poukázať na príčiny hladu, chudoby a negramotnosti.

Navštíviť bude možné charitné zariadenia v bratislavskej, spišskej a prešovskej diecéze. „Dni otvorených dverí organizujeme hlavne preto, aby sme ľuďom mohli odprezentovať našu činnosť v praxi. Charita je organizácia, ktorá je tu pre ľudí. Vďaka našim pracovníkom a dobrovoľníkom sme schopní poskytovať služby rôzneho zamerania pre ľudí v núdzi a odkázaných po celom Slovensku a budeme radi, ak sa prídete pozrieť, ako to u nás vyzerá a prebieha,“ poznamenal generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák.

Počas dní otvorených dverí bude možné prezrieť si priestory rôznych zariadení, zapojiť sa do športových aktivít, byť prítomný na arteterapii, prezrieť si výrobky z pracovnej terapie, či porozprávať sa s klientmi a ochutnať guláš. Zariadenia sú otvorené v rôznych dňoch, ich zoznam je možné nájsť nižšie.

 

Bratislava 15.10.2014 Domov sociálnych služieb a Rehabilitačné stredisko Samária

Bratislava 16.10.2014 Domov seniorov Charitas

Námestovo 13.10.2014 Denný stacionár Bl. Zdenky Schellingovej

Žaškov 13.10.2014 Denný stacionár sv. Kamila

Spišská Nová Ves 15.10.2014 Dom Charitas sv. Jozefa

Spišský Štiavnik 15.10.2014 Zariadenie pre seniorov a Denný stacionár Panny Márie Lurdskej

Lisková 15.10.2014 Denný stacionár sv. Marty

Ľubica 20.10.2014 Hospic sv. Alžbety

Prešov 17.10.2014 Centrum sociálno-poradenských služieb a Pobytové služby

 

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku?Kategorie

 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...