blízko pri človeku

SKCH: Moderné otroctvo je dnes lukratívnejšie než kedykoľvek


Kategorie: Slovensko, Sociálne and STOP obchodovaniu s ľudmi Dátum: 18/08/2017

 

BRATISLAVA, 18. augusta 2017 - Slovenská katolícka charita (SKCH) pripravila druhý ročník benefičného podujatia Móda a/ako odpad, ktorého výťažok poputuje na pomoc ľuďom, ktorí sa stali obeťami obchodovania.
 
V nedeľu 20. augusta 2017 o 15:00 sa v záhrade SKCH na Kapitulskej ulici č. 18 uskutoční akcia s netradičným názvom Móda a/ako odpad. Jej cieľom je skĺbiť módu a ľudí s neľahkým osudom na princípe „druhej šance.“
 
Sklad solidarity, ktorý SKCH prevádzkuje pre ľudí v núdzi, dáva oblečeniu symbolicky novú šancu. Na tom istom princípe fungujú aj mnohé charitatívne zariadenia, v ktorých druhú šancu dostávajú ľudia na okraj spoločnosti. Nepísané pravidlo súčasnej konzumnej spoločnosti – použi a zahoď – sa dotýka aj ľudí vykorisťovaných na rôzne formy moderného otroctva. To dehonestuje ľudskú dôstojnosť. „Použitý človek“ je v očiach mnohých len ďalšou vecou, ktorú už nepotrebujeme. Cieľom podujatia Móda a/ako odpad je upozorniť na problém moderného otroctva.
 
„Mám rád toto každoročné podujatie, kde pod zdanlivo „smotánkovým“  povrchom je konfrontovaný hodnotový rebríček našej spoločnosti. Nejde len o  množstvo odpadu, ktorým konzumný životný štýl zbytočne zaťažuje našu planétu. Ale aj o degradáciu zraniteľných ľudí na tovar, s ktorým možno obchodovať. Pomôžte Slovenskej katolíckej charite pomáhať ľudom, ktorí sa ocitli v takýchto ťažkých situáciách,“ hovorí generálny riaditeľ SKCH Erich Hulman.
 
Výťažok z akcie bude venovaný na podporu činnosti Skladu solidarity a dielní, v ktorých sa angažujú klienti charity, zvlášť obete obchodovania. „Charita sa snaží dávať ľuďom nový zmysel, novú šancu, nový život. Nestojí to veľa: stačí si uvedomiť, že každý človek má hodnotu, ktorá je nevyčísliteľná,“ hovorí koordinátorka projektu Stop obchodovania s ľuďmi Jana Urbanová.
 
Hlavným cieľom projektu STOP obchodovaniu s ľuďmi je priama pomoc obetiam obchodovania s ich opätovným začlenením do spoločnosti. SKCH, ktorá tento projekt realizuje od roku 2008, pomáha na Slovensku i v zahraničí. Projekt je financovaný MVSR.

 

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku?Kategorie

 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...