blízko pri človeku

Zjednotíme sa v modlitbe o pomoc deťom v Afrike


Kategorie: Pôstna krabička pre Afriku and Slovensko Dátum: 21/02/2017

 

Slovenská katolícka charita (SKCH), ktorá si v tomto roku pripomína 90 rokov od svojho vzniku, chce využiť prichádzajúce pôstne obdobie na to, aby v tomto čase pokánia a prípravy na slávenie tajomstiev Veľkej noci šírila medzi ľuďmi myšlienku solidarity a pomoci núdznym. Preto pripravila ďalší, v poradí už 6. ročník celoslovenskej zbierky Pôstna krabička pre Afriku. Zbierka je zameraná na pomoc chudobným deťom a ich rodinám v krajinách subsaharskej Afriky. 

Za všetkých darcov a dobrodincov, ktorí pomoc SKCH v krajinách subsaharskej Afriky podporujú duchovne alebo finančne, odslúži v utorok 21. februára 2017 o 18.00 hod. v Bazilike sv. Kríža v Kežmarku ďakovnú svätú omšu prezident SKCH a spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka.

Všetkých vás pozývame zjednotiť sa spoločne s nami v modlitbe a slávení eucharistie s vďakou, ako aj prosbou o nové milosti a Božiu pomoc do našej spoločnej práce pre chudobné deti a ich rodiny v Ugande a Rwande.

Priamy prenos sv. omše prinesie vo svojom vysielaní naživo Rádio Lumen.

Radio Lumen online tu

Kampaň Pôstnej krabičky pre Afriku 2017 sa oficiálne začne na Popolcovú stredu, 1. marca 2017. Viac informácií nájdete na www.postnakrabicka.sk

 

PODPORTE TERAZ >>
 
NEWSLETTER >>
 

Diecézne charity

 

Anketa

Kde ste sa dozvedeli o Pôstnej krabičke pre Afriku?Kategorie

 

 

FacebookMladaCharita

Partneri

Mediálni partneri

SKCH ďakuje...